تولید محتوا و پیشرفت کسب و کار

اینستاگرام2
اینستاگرامم شادوبن شده چیکار کنم
آگوست 31, 2020

تولید محتوا و پیشرفت کسب و کار

تولید محتوا03

People creating film. Camera, scenario, actors. Filmmaking concept. Vector illustration for presentation slide, poster, new project

تولید محتوا و پیشرفت کسب و کار

تعریف تولید محتوا

تولید محتوا در کل تعریف گسترده ایی دارد که هر کس به بنظر خود آن را بیان میکند و ما در این مقاله براساس تجربه و دانش روز میخواهیم برای شما این بحث رو مطرح کنیم .تولید محتوا به معنای این میباشد که شما مطالبی رو به صورت مختلف برای افراد ساخته و ارائه دهید. تولید محتوا به روش های مختلفی انجام می شود که به صورت کامل در این مقاله توضیح خواهیم داد.

هر کسب و کار نیازمند تولید محتوا

شما برای پیشرفت در کسب و کار خود نیازمند این هستین که برای خود محتوایی نسبت به شغل خود تهیه کنیید و این محتوا را به مشتریان خود ارائه دهید پس هرچه این محتوا دسته اول و منحصر به فرد باشد شما در کسب و کار خود موفق تر خواهید بود پس باید دقت لازم در تولید محتوای خود داشته باشید .

شناسایی محتوا

با قیل این که بخواهیم محتوایی تولید کنیم باید بتوانیم هدف از تولید محتوا چیست و چرا داریم این محتوا را تولید بکنیم در کل باید بازار هدفمان را بشناسیم و نسبت به آن شروع به تولید محتوا نماییم و بعد از آن شروع به ایده پردازی برای تولید محتوا انجام داده و در قالب درست این محتوا را تولید نماییم.

 
 

انواع تولید محتوا

1. تولید محتوا متنی

2. تولید محتوا صوتی

3. تولید محتوا تصویری

4. تولید محتوا ویدیویی

تولید محتوای متنی میتوان به همین مقاله ایی که شما دارید مطالعه میکنید گفت و این مقاله محتوایی که به شما آموزش میدهد که برای کسب و کار خود محتوا تولید کنیید پس در کل هرگونه مجله داستان مقاله و ... که به شما اطلاعاتی یا متن های سرگرم کننده میدهد را تولید محتوای متنی میگویند.

تولید محتوای صوتی به پادکست ها و فایل های صوتی که در اختیار شما قرار میگیرید میگوینند که شامل قصه های صوتی یا داستان های کوتاه و بلند و دکلمه های مختلف که شما را جذب خود میکند گفته می شود.

تولید محتوای تصویری به عکس های جذاب که پشت این عکس ها ایده پردازی های مختلف شده است و نگاه شما را به خودشون جذب میکند یکی از این نوع تولید محتوا ها است و دیگر تولید محتوای تصویری میتوان به اینفوگرافیک ها و طراحی های گرافیکی اشاره کرد که جذابیت زیادی به تولید محتوا شما خواهد داد اشاره کرد.

تولید محتوا ویدیویی همان ساخت تیزر ها کلیپ های خنده دار یا موشن گرافیک هاست که امروزه در سطح رسانه های اجتماعی بسیار دیده می شود و در کل نوعی موثر در تولید محتواست که میتوان خیلی راحت افکار شما و ایده های خودتون رو به بیننده منتقل کرد.

محتوای استاندارد

حالا که متوجه کلیت تولید محتوا شدید می بایست محتوایی تولید کنید که بازخورد خوبی داشته باشد و از نظر استاندارد کیفیت بالایی داشته باشد پس به نکاتی که در تولید محتوا استاندارد باید انجام داد توجه کنید که شامل دسته اول بودن تولید محتوا می باشد و ایده پردازی در تولید محتوا هم یکی دیگر از این نکات می باشد پس پس از تولید محتوا درست شما باید آن را به صورت مناسب در اختیار افراد بگزارید.

چگونه محتوا مون دیده بشه

حالا شما بعد از درست کرد محتوا باید آن را در اختیار بینندگان قرار دهید راه های مختلف برای این کار هست که بهترین آن رسانه های اجتماعی می باشد که اگر شما محتوای زیبا و درست ساخته باشید میبینید که در این رسانه ها بازخورد خوبی خواهید دید. دیگر بستری که میتوانید از این محتوا استفاده کنید در وبلاگ ها و سایت های مختلف می باشد که از تولید محتوا خوب استقبال کرده و از شما میخواهند که این محتوا را در اختیار آنها قرار دهید.

حرف آخر

تلاش کنید و محتوای با ایده های جدید و با کیفیت بسازید مطمئن باشید محتوا شما دیده خواهد شد.

نویسنده : مهندس مهدی جودی

مدیر ارشد کسب و کار گروه تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ بزک

موفق باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *