نقش برندینگ در کسب و کار

سلام دنیا!
ژوئن 15, 2020
اینستاگرام2
اینستاگرامم شادوبن شده چیکار کنم
آگوست 31, 2020

نقش برندینگ در کسب و کار

برندینگ گروه بزک

Illustration of business branding

نقش برندینگ در کسب و کار

برندینگ

برندینگ یا استراتژی برند برای معرفی یک برند در یک کسب و کار یا شرکت می باشد که برای نشان دادن این برند به نحوی که مورد استقبال بازدید کننده گان قرار بگیرد انجام می شود.

برند

به فعالیت شما در قالب کسب و کار یا فعالیت تجاری و ... برند گفته می شد و شما خودتان را برند به افراد مختف نمایش می دهید. معادل برند در فارسی همان علامت تجاری یا اختصاصی شما می باشد.

هدف برندینگ

تمامی کسب و کار ها و مشاغل نیازمند پیشرفت و کسب درآمد بیشتر می باشند و تمام تلاش خود را انجام میدهند که به جایگاهی عالی در شغل خود برسند و به درامد مطلوب در اون شغل برسند .حالا جایگاه برندینگ اینجا مشخص می شود که با برنامه ریزی در اون کسب و کار کمک به رشد و پیشرفت کسب و کار کند و هدف کلی که بازدید بیشتر و جایگاه والا در بیزینس برساند.

 
 

مراحل برندینگ

مرحله اول شناخت استراتژی کسب و کار

شما وقتی میخواهید یک شغل را شروع به راه اندازی کنید باید تمامی مسائل در مورد اون شغل رو بررسی کنید و بدانیم بازار هدفمون چه کسانی هستند . مشتریان هدف رو مشخص کنیید تمامی ابزار های مورد نیاز ره شناسایی کنیم و هدف گزاری برای شروع کسب و کار انجانم دهیم .

مرحله دوم جایگاه برند شناسایی شود

ما در این مرحله باید ببینیم جایگاه برند خودمون کجاست و رقبا و همکاران خود را شناسایی کنیم و بدونیم تا چه مدت به کجا میخواهیم برسیم و هدف گزاری را مشخص کنیم.

مرحله سوم طراحی نام برند و لوگو

یکی از مهمترین قسمت های برندینگ این قسمت می باشد که خیلی باید روش وقت گذاشته بشه و طراحی به درستی انجام شود زیرا شما دیگر تا اخر عمر برندتان این اسم و لوگو همراهتان خواهد بود و در ضمن این اسم و لوگو هویت برند شما را نشان خواهد داد پس باید وقت بیشتری در خصوص انتخاب و طراحی این قسمت بزارید.

مرحله چهارم ساخت وب سایت

تا این لحظه شما تمامی قسمت ها را به درستی انجام داده اید و حالا وقت آن است که خودتون رو در قالب وب سایت نشان بدید با یک طراحی عالی و ساده میتونید خودتون برندتون را به نمایش بگذارید و این اطمینان را به مشتریان بدهید که ما یک کسب و کار هستیم و تمام تلاش را میکنیم برای بهتر شناختن خودمون به شما .

مرحله پنجم تولید محتوا و بارگزاری در رسانه های اجتماعی

تولید محتوا نقش مهمی در پیشرفت کسب و کار شما دارد زیرا شما باید تولید محتوا میتوانید مشتریان خود را جذب و نگه دارید پس بعد تمامی مراحل حتما شما باید وقت و خلاقیت زیادی روی تولید محتوا بگذارید و بعد این تولید محتوا را در رسانه های اجتماعی مختلف بارگذاری کرده و مورد استفاده مشتریان قرار بدهید

مرحله آخر

در کل شما باید تمامی مراحل بالا رو انجام دهید با مشاوره افراد با تجربه که بتوانید این کار را به درستی انجام دهید که بتوانید کسب و کار موفق داشته باشید. این رو باید در نظر بگیرید که تمامی مراحل بالا اننجام شود و در قسمت های تولید محتوا این کار متداوم باشد و ارتباط با مشتریان هدفتون را داشته باشید.

حرف آخر

شما اگر تلاش و پشتکار در هر کاری داشته باشید به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

نویسنده : مهندس مهدی جودی

مدیر ارشد گروه تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ بزک

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *